i

020 8807 2458

Our staff

We provide opportunities to nurture children’s imagination and creativity, through our rich and exciting curriculum.

Leadership Team

Name

Area of Responsibility

Matthew Kleiner-Mann

CEO Ivy Learning Trust

Nicki Jaeggi

Executive Headteacher

Natalie Lorkins

Headteacher

Genevieve Hall
(Maths)

Deputy Head

Jackie May
(Inclusion and SENDCo)

Assistant Head

Julie Dowling
(English)

Assistant Head

Teaching Team

Year

Class

Name
Area of Responsibility

Learning Support Assistants

Early Years Team

NAM - Sunshine
NPM – Rainbow
NFD - Nursery Full Day

Ali Johnson
EYFS leader
(EAL)

Mini Mustafa
Maggie Brewer

Sharon Stone – Cover & interventions across EYFS

Seahorse

Megan Tilbey
Achievement Leader
(MFL)

Julie Carrington
Zuleyha Kahveci (EHCP)

Sawfish

Sibel Koroglu

Sally Waller

Year 1

Leon Usher: Cover & interventions across Year 1

Penguin

Fay Dalby
Achievement Leader

Elham Ali (Supply)

Dolphin

Sharene Gordon

Dovile Khan

Turtle

Emma Bukovenczki

Aga Borkowska

Year 2

Manjoosha Sookun: Cover & interventions across Year 2

Seal

Meleisha Crawford
Achievement Leader

Sinem Mustafa/ Sabba Hussain
Gozde Yavuz (Supply)

Sawfish

Niamh Brodie
(RE)

Sabba Hussain/Sinem Mustafa

Otter

Ellie Lester
(Art)

Ivete Figuereido/Steph Austin
Lucy Michael

Year 3

Tiger

Amelia Wilkinson
Achievement Leader

Chantal Allan
Nahida Rahman

Leopard

Claire Hannon

Nahida Rahman

Panda

Maja Marimla

Kelly Jennings
Kingsley Brown

Year 4

Lion

Darryl Morgan
Achievement Leader

Adam Daniel (Supply)

Camel

Christopher Whittle

Sharon Sam (Supply)
Lucy Michael

Giraffe

Arzu Kemal

Stacy-Ann Christian: Catch up Intervention Teacher for Year 5 & 6/Science lead

Year 5

Iguana

Molly Cohen-Hall
Achievement Leader
(Handwriting & Library)

Macaw

Pherone Griffiths (Computing)

Leonna Grannum

Kangaroo

Steph Acar

Marika Singh

Year 6

Leopard

Jo Berndes
(Achievement Leader)
Anna Nerkowski (Friday)

Chameleon

Patsy Cummings

Panda

Cairo Memphis
(Dyslexia)

Nita Patel

Additional Teachers/Staff

Julie Dowling

Performance and Participation

Advanced Learning Support Assistants

Nita Patel
Manjoosha Sookun (GTA)

Interventions and in class support

Specialist Learning Support Assistant

Sabba Hussain
(Autism)

Child Specific LSAs

Sinem Mustafa
Yeliz Dogru (Maternity leave)
Kelly Jennings
Zuleyha Kahveci
Lucy Michael
Stephanie Austin
Marika Singh
Chantal Allan
Nahida Rahman
Marla Wheeler (Supply)

Pastoral Support

Leonna Grannum

Learning Mentor

EMA Support

Zuleyha Kahveci
Cathy Paphitis (0.6)

Play and sports development

Kingsley Brown

School Support Team

Name

Area of Responsibility

Myra Sotiris

Office Manager/Admissions Officer

Kay Joseland

Admin/Attendance Officer

Patricia Jones

Admin/Finance Officer

Steven Sophroniou

Admin Assistant

Darren Tant

IT Network and Data Manager
(Ivy Central team)

Paulette Burgher

Welfare Officer

Allistair Prayogg

Site Manager

Mrs Carol Paraskeva
Ms Ourania Kyprianou
Ms Premarani Kirupakaran

Playleaders

Late collection

Rota

Paulette Burgher
Stephanie Austin
Ourania Kyprianou

Breakfast Club Assistants

Val Hosier
Sophie Yahiye
Ria Kyprianou

After School Club

Liz (Lunchtime Company)

Kitchen - Cook

Nafiye Ibrahim
Serup Baskah
Kerry Lalor
Sarah Makepeace
Steven Travis

Kitchen Assistants

Mr Paul Buyungo (European Cleaning Company)

Lead Cleaner

Shukuri Abdi Rahman (Churchfield)
Daniela Burtea (European Cleaning Company)
Ampalam Kirupakaran (European Cleaning Company)
Evaline Unga (European Cleaning Company)
Lauretine Lear (European Cleaning Company)

Cleaners

Val Hosier

Animal Welfare

School Dates